ALAÇATI MODASI

ALAÇATI MODASI
 

Alaçatı Modası


Tatil severlerin en gözde en popüler yerlerinden biridir Alaçatı. Denizi, taş evleri, enerjisi ve sıcak ortamıyla sizi kendisine bağlar. Eğlenceli ortamı, renkli mekânları,  duvarlardan sarkan çiçekleri ile size canlılık katar. Böyle renkli bir ortamda hem fotoğraf çekinirken hem de gezerken şık görünmek istemez misiniz? Cevabınız evet ise size neler giymeniz ya da giymemeniz gerektiği ile ilgili tüyolar verebiliriz. 


Alaçatı’da ne giyilir?


Alaçatı deyince mavi ve beyaz evleri, renkli butik dükkânları, sokakları süsleyen çiçekleri şimdiden gözünüzde canlanmıştır. Denizin mavisi, çiçeklerin pembesi, beyaz taş evleri, gece hayatı ışıl ışıl olan böyle renkli bir ortamda siyah gibi koyu renkler tercih etmeniz pek doğru olmaz.


 


Büyük beden elbise tercihinde Alaçatı beyazı ve mavisi


Biraz da bronzlaşacağınızı düşünürsek beyaz salaş elbise, pembe, sarı ve turuncu renkler teninize çok yakışacaktır. Kiremit renginde kısa şort ve üzerine giyeceğiniz beyaz salaş gömlek ve hasır çantanız ile oldukça şık görünebilirsiniz. Büyük beden elbise giyinenler için de beyaz elbise Alaçatı modasında olmazsa olmazdır.


Alaçatı modasında hası çantalar ve sandaletler 


Ayakkabı olarak sandalet tercih edebilirsiniz.  Renkli kombinler sevenler için ince askılı uzun pembe elbise, bez ayakkabı, uzun takı ve hasır şapka takarak şık görünebilirsiniz.  Kot şortunuza ince bir kemer takıp üzerine turuncu ya da sarı askılı kollu bluz tercih edebilirsiniz. 

 


 
Etnik elbiselerle de oldukça şık kombinler yapabilirsiniz. İnce kumaşlı yırtmaçlı uzun elbisenizin beline kemer bağlama tekniklerinden birini kullanarak farklı bir hava katabilirsiniz.
Çanta konusuna gelirsek hasır çantaların yanı sıra salaş çanta modellerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle bez çanta modelleri tatilciler tarafından oldukça tercih edilmektedir.  Doğal taşlı takılar, taşlı büyük küpeler, uzun zincirler bu saydığımız kombinleri tamamlayan ayrıntılardır. 

 

Alaçatı'nın renkli kapıları


Alaçatı’nın renkli kapılarında, yel değirmeninde fotoğraf çektirmeyen yoktur herhalde. Fotoğrafta havalı çıkmak isterseniz bu saydığımız kombinleri tercih etmekle beraber boyuna çizgili kıyafetleri, V yakalı elbiseleri, uçuş uçuş etekleri tercih edebilirsiniz.  Önemli olan kargaşadan çok sade ve doğal olmanızdır. Böylece çok daha spor ve şık görünebilirsiniz. 

 Alaçatı’da neler giyilmesi ile ilgili ufak tüyolar verdik. Peki,  Alaçatı’da ne giyilmez?


Alaçatı sokaklarında dolaşırken şık görünmek isterken büyük hatalar yapabilirsiniz. Bunlardan biri de topuklu ayakkabı. Evet, topuklu ayakkabı sizi şık gösterebilir ama Alaçatı için pek uygun olacağını düşünmüyoruz. Arnavut kaldırımlı sokaklarda bileğinizi bükebilirsiniz. Bunun yerine bu sene de oldukça moda olan terlikleri tercih edebilirsiniz. Pul, payet, taşlı ya da deri kıyafetlerden de kesinlikle uzak durun. Yine vurguladığımız gibi önemli olan doğallıktır.  Abartıya kaçmadan yapacağınız kombinlerle oldukça rahat ve şık görünebilirsiniz. 

 


Etiketler: alaçatı modası, alaçatı, beyaz elbise, büyük beden elbise, mavi gömlek, alaçatı stili
Ağustos 01, 2018
Listeye dön