STİLİNİ KOLYEN İLE KONUŞTUR

STİLİNİ KOLYEN İLE KONUŞTUR

Kolyen Stilin, Kolyen Tarzındır!..


En şık bluzunu, en şık eteğini giydin ama hala stilinde bir şeyler eksik olduğunu mu düşünüyorsun? Bu unuttuğun şey kolye olabilir mi? Takı ve aksesuarlar ile sade bir kıyafetini hareketlendirebilir farklı bir yorum katabilirsin. Beyaz gömlek ve kot pantolon günlük hayatın en çok tercih edilen kombinleridir. Uzun ya da kalın bir kolye ile bu kombini daha şık gösterebilirsin. Doğru kıyafete doğru kolye takmakta önemlidir.  Doğru tercih her zaman seni bir adım öne taşıyacaktır. Degaje yaka, v yaka, kayık yaka vb. kıyafetlere doğru kolyeyi tak stilini tamamla.

 


 

Peki, bu yaka modellerine nasıl kolye takmalıyız?

Yaka modeline göre kolye modelleri nasıl olmalı? Yaka modeline göre kolye tercihleri nasıl olmalı?

 

V yaka modeli ile kolye stili

 
İstediğimiz kolyeyi rahatlıkla takabileceğimiz bir yaka türüdür. V yaka bir elbise, bluz, gömlek vb. giydiğimizde uzun, kalın, zincirli kolyeleri rahatlıkla kullanabiliriz. V yaka beyaz bir bluz ve kot etek ile kombin yaparsanız zincirli kolyeler kullanarak şık gözükebilirsiniz. Ayrıca bu sene doğal taşlı kolyeler de çok moda. 


Balıkçı yaka modeli ile kolye stili

 
Kış aylarında oldukça kullandığımız balıkçı yaka bluz ve kazaklara kısa kalın ya da zincirli uzun kolyeleri takabilirsiniz. 

 


 

Kare yaka modeli ile kolye stili

 
Kısa kolyeler takmanızı öneririz. Kare yaka bir abiye elbise giydiğinizde üzerine takacağınız kristal taşlı bir kolye ile oldukça şık gözükebilirsiniz. Kare yaka boynunuzu ve dekoltenizi daha iyi göstereceği için gösterişli takılar tercih edebilirsiniz.

 


 

Degaje yaka modeli ile kolye stili


Oldukça hareketli olan bu yaka modelinde kolyeyi çok dikkatli seçmek gerekir. Hatta kolye kullanmasınız daha iyi olur. Ancak illa bir kolye takmak istiyorsanız küçük taşlı ya da çok fazla uzun olmayan kolyeleri tercih edebilirsiniz. 
 

Kalp yaka modeli ile kolye stili

 
En çok abiye ve büstiyerlerde tercih edilen bu yaka da kalın gösterişli ve taşlı kolye kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Özellikle sade düz bir renk kıyafet giydiyseniz renkli doğal ve orijinal taşlar oldukça hoş duracaktır.


Yuvarlak yaka ya da kayık yaka modeli ile kolye stili

 
Bu iki yaka modelinde de kolye seçmek oldukça kolaydır. Her çeşit kolye rahatlıkla kullanılabilir. Tabi ki giydiğimiz kıyafetin tarzı da önemlidir. Şifon şık bir gömleğe spor bir kolye takmak pek doğru bir tercih olmayacaktır. Kayık yaka oldukça zarif bir yaka modeli olduğunu düşünürsek, zarif takılar stilinizi daha iyi tamamlayacaktır.

 


 

Gömlek yaka modeli ile kolye stili

 
Gömlek yaka kıyafetlerde kolyeyi yakanızın içinde ya da yakanızın üstünde olacak şekilde kullanabilirsiniz. Gömleklerde düğmelerinizi kapatıp kalın kısa bir kolye ile kombin yaparak oldukça şık gözükebilirsiniz.


Takı da en çok göze çarpan parça kuşkusuz kolyelerdir. Sizde de kombininizi sıradanlıktan çıkarıp şık gözükmek istiyorsanız Bicadde.com ’da yer alan doğal taşlı kolye, kristal taşlı kolye ve zincirli kolye modellerimize bir göz atın.


Etiketler: stil, kolye, kıyafete göre kolyeler, yaka modeline göre kolyeler
Mayıs 21, 2018
Listeye dön