Hamile lohusa

Hamile ve lohusa kıyafetleri

Hamilelik döneminde kıyafet seçimi nasıl olmalıdır?

Hamilelikle birlikte her şey değişmeye başlamaktadır. Değişen şeylerden biri de kıyafetlerdir. Hamilelikte rahat ve salaş kıyafetler kadınların en büyük kurtarıcı parçalarıdır. Kilo almaya başlayan kadınlar içinde daha rahat edebilecekleri kıyafetleri tercih etmeye başlarlar. Hamile kıyafetlerinin kumaş içerikleri de önemlidir. Hamile ve lohusa gibi dönemlerde pamuktan yapılan kıyafetlerin tercih edilmesi gerekir. Bu dönemlerde hamileler için kıyafet bulmak çok uğraştırıcı olmaktadır. Özellikle çalışan kadınlar için resmi ya da şık kıyafet bulmak çok daha fazla uğraştırıcı olmaktadır. Fakat günümüzde çok çeşitli modellerde hamile ve lohusa kıyafetleri ve modelleri üretilmektedir. Böylelikle hamileler istedikleri dönemde bedenlerine uygun kıyafetleri rahatlıkla bulmaktadırlar. Günlük yaşamda kullanacağınız hamile elbiseleri, hamile bluzları, hamile iç giyim, hamile pantolonları birbirinden farklı renk ve modelleriyle kadınlar kendilerine uygun kıyafeti rahatlıkla bulabilir. Böylelikle hamilelik dönemlerinde kıyafet derdinden kurtulmaktadırlar. Çalışan kadınlar ise hamile gömleği, hamileler için kumaş pantolon ya da resmi hamile elbiselerini rahatlıkla bulabilmektedirler. Tabi ki bu kıyafetleri seçerken kumaş içeriklerine dikkat edilmelidir. Hamile elbiseleri yaz ve bahar aylarında rahat olmasından dolayı iyi bir seçenektir. Hamile pantolonunu ise hamile bluzu ve  hamile gömlekleriyle kombinlenerek şık görünebilirsiniz.
Hamilelikte iç giyim nasıl olmalıdır? Hamilelikte iç çamaşırı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Hamilelikte ki dikkat edilmesi gereken konulardan biri de iç çamaşırlarıdır. İç giyim seçerken pamuklu olmasına, aşırı lastikli olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Pamuklu olmayan iç giyim ürünleri tahrişe neden olarak sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle pamuklu hamile iç çamaşırı seçmeye özen göstermelisiniz.

Lohusalık döneminde kıyafet seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? 

Hamilelik döneminin sona ermesiyle beraber kadınlar için yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde de kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetleri seçmeniz gerekir. Ayrıca bebeğinizle bolca vakit geçireceğiniz ve bebeğinizi emzirebileceğiniz kıyafetler seçmelisiniz. Evdeyseniz salaş bluz ve elbiseleri tercih edebilirsiniz. Dışarı çıktığınızda ise desenli elbise, rahat kesin bluz ve bol kesim pantolonlar ile rahat bir kombin yapabilirsiniz. Canlı renkli kıyafetleri tercih etmeniz size enerji katacaktır.